Ta strona korzysta z cookies
Korzystamy z plików cookies, aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz w celach statystycznych, które pomagają nam w ulepszaniu witryny. Więcej info >
Prosty, praktyczny i skuteczny system 
rozpoczynania i kończenia projektów z sukcesem! 
W świecie, w którym brakuje czasu, brakuje zasobów 
za to nie brakuje problemów.
Poznaj skuteczny model pracy projektowej!
Dźwignia Projektowa® 
Bo liczy się efekt!
Skuteczność
/
Pozwala zastosować wszystkie techniki zarządzania projektami.
Elastyczność
/
Do specyfiki Twojej firmy, zespołu i sposobu pracy.
Dopasowanie
/
Gotowy model
Skuteczne podejście
Oszczędność czasu
Praktyczna wiedza
/
Weź udział w 1-dniowym szkoleniu on-line!
Nauczysz się systemu Dźwigni Projektowej®!
Cena szkolenia 1950 zł 
Termin szkolenia: 10.09.2024 r. 9:00-16:30

Zainteresowany? Zainteresowana?
Poznaj szczegóły!
Obejrzyj film
Docierasz do szklanego sufitu?
Dostajesz informacje o tym, jak jest naprawdę za późno?
Wkradają się błędy, opóźnienia i materializują się najgorsze scenariusze?
Poszczególne działy, zamiast wspierać się w realizacji firmowych celów, bardziej skupiają się na sobie i tym, co “nasze”, a nie szukają sposobów na lepszą współpracę?
Prowadzisz firmę?
/
83% projektów jest oderwanych od rzeczywistości pod kątem czasu ich realizacji, zakresu i przyznanego budżetu. Czy wiesz, że tylko 11% managerów potrafi sobie z tym poradzić nie idąc w porażkę?
Z góry dostajesz niejasne priorytety, bo “wszystko jest ważne i pilne”, co na koniec prowadzi do tego, że głównie gasisz pożary?
Odpowiedzialność się rozmywa i nie możesz wystarczająco zaangażować innych działów do współpracy?
Zarządzasz zespołem?
/
Ludzie nie radzą sobie z tym, że muszą jednocześnie zajmować się bieżącą pracą i pracować przy usprawnieniach i nowych przedsięwzięciach?
Co innego ustalane jest na etapie rozpoczynania projektu, a co innego dzieje się w trakcie?
Znika autorytet i nie możesz wymóc na organizacji tego, co zostało obiecane? Zostajesz z projektem jako “jednoosobowa armia”?
Prowadzisz projekt?
/
Nie wiadomo co jest do końca ważne, bo pracujesz na “milionie” mało istotnych tematów, na których trudno się wybić i czegokolwiek nauczyć?
Masz za mały autorytet, żeby przebić się w organizacji i Twoje pomysły nie mają szansy na realizację? Nie wiesz jak do nich przekonać “górę”?
Chcesz się rozwijać?
/
To Dźwignia Projektowa® jest dla Ciebie!
Zainteresowany? Zainteresowana?
Dlaczego warto wziąć udział 
w Dźwigni Projektowej®?
Jeżeli prowadzisz firmę:
Przestaniesz być lokomotywą
/
Od której wszystko zależy. Będziesz mieć czas na skupienie się na strategii i dużych tematach, na które nie masz teraz czasu, bo “ciągle coś”. Przestaniesz być przywoływany do każdego problemu, bo “prezes wie najlepiej”.
Co i na jakim jest etapie. Dzięki transparentności jesteś w stanie sprawdzić, co się dzieje i jak idzie i zainterweniować odpowiednio szybko, żeby nie doprowadzić do katastrofy. Dostajesz prawdziwe informacje o projektach i problemach i możesz reagować z wyprzedzeniem. A co lepsze, jeżeli Twoi ludzie będą znać system Dźwigni Projektowej® to sami będą tego pilnować!
Będziesz wiedzieć, co się dzieje w firmie
/
Bo będą miały wsparcie i płynnie będą poruszać się do przodu. Płynność oznacza, że działasz optymalnie, nie pojawiają się niespodziewane koszty, poprawia się płynność finansowa i możesz skupić się na rozwoju, a nie udrażnianiu bieżącej pracy.
Ważne tematy nie będą utykać
/
Przekazując Ci istotne informacje w profesjonalny sposób. Współpraca z zarządem i właścicielami jest trudna dla większości osób, bo oni boją się konfrontacji z kimś wysoko w hierarchii, z kimś z dużym autorytetem. A przekazanie informacji o problemie to wysiłek niemal heroiczny. Dzięki modelowi komunikacji i raportowania z Dźwigni Projektowej® informacja będzie przepływać niezależnie od tego, czy dobra, czy zła. Pojawi się we właściwym czasie, żeby zareagować odpowiednio.
Twoi najlepsi ludzie mają narzędzie do pracy z Tobą
/
Zamiast dbać o “swoje” mają jasno określone role i odpowiedzialności we wspólnych przedsięwzięciach. Opłaca im się wtedy dogadać ze sobą, żeby osiągać wspólnie cele
a nie skupiać się na swojej działce licząc, że w ten sposób błysną pomimo braku wspólnych postępów.
Twoi ludzie komunikują się ze sobą grając do jednej bramki
/
Jeżeli zarządzasz zespołem jako właściciel lub kierownik/manager:
Czyli planujesz i realizujesz pracę 
w dłuższej perspektywie, na większych tematach, na których można się wykazać, a nie z dnia na dzień na mikro-zadaniach i rozwiązywaniu mikro-problemów, które zajmują dużo czasu i kosztują dużo nerwów.
Praca będzie opierać się 
o priorytety, a nie wrzutki
/
Często przesłanych w niepoukładany sposób. Widzisz wykonaną pracę, a nie słyszysz wymówki “umknęło mi w mailach”, “nie zanotowałem”, “ja nie wiedziałem”.
Będziesz komunikować się 
z zespołem zamiast szukać istotnych informacji na mailach
/
Kimś kto nadaje kierunek i udrażnia pracę. Zyskujesz większy wpływ przy mniejszym nakładzie pracy. Paradoks, ale działa!
Staniesz się bardziej sponsorem projektów, a nie koordynatorem
/
Nie będziesz marnować energii na podążanie za sezonową modą w zarządzaniu tylko skupiasz się na technikach i sposobach, które działały zawsze i będą działać w przyszłości. Inwestujesz w kompetencje, które są ponadczasowe. Robisz pracę managera, 
a nie opiekuna przedszkola, które stoi jak ktoś im nie zawiąże sznurówek.
Skupisz się na sposobach, które działają
/
Jeżeli prowadzisz projekty jako koordynator, kierownik projektu lub kierownik:
Co przekazać do prezesa, co przekazać do zespołu. Jak przekazać trudne informacje tak, żeby nie być “hamulcowym” tylko partnerem 
z rozwiązaniem.
Będziesz wiedzieć, jak komunikować się w górę i w dół
/
Bo rozumiesz całościowo “grę” ,w którą grasz. Rozumiesz system zależności pomiędzy celami firmy, zarządzaniem zasobami przez managerów, rolami w projekcie i działaniami w kalendarzu. Nie zaskoczą Cię zmiany, bo wiesz jak do nich podejść, żeby nie sprawiły, że projekt bardzo urośnie albo radykalnie się zmieni.
Poprowadzisz projekt nie bojąc się, że robisz to źle
/
Z ludźmi wyżej w hierarchii oraz poza twoim działem. Rozmawiasz swobodnie ze sponsorem, managerami, dostawcami 
i innymi kontrolującymi zasoby. Bo wiesz 
z czego wynika Twój autorytet, jak się go buduje i jak go wykorzystać.
Staniesz się partnerem 
do rozmowy
/
A nie malutki wycinek. I dzięki temu łatwiej odetniesz rozproszenie od głównego celu.
Zrozumiesz, jak działa firma
/
Chcesz awansować?
Będziesz potrafić wyczytać priorytety, zrozumieć co jest najważniejsze i na czym się skupić, żeby wybić się na merytorycznej pracy a nie “pompowaniu” pustego wizerunku.
Zrozumiesz, co jest najważniejsze
/
Bo będziesz wyprzedzać szefa 
i pokażesz, że jesteś osobą, która rozumie w co “gramy” i jak wygrać.
Ograniczysz ilość wrzutek 
i problemów
/
 Z szefem i innymi działami w firmie, bo myśląc 2 poziomy wyżej niż Twoje stanowisko zrozumiesz sens zadań “bez sensu”.
Będzie Ci łatwiej współpracować
/
Unikając frustracji, uwzględniając w niej swój rozwój. Bo jak Ty o niego nie zadbasz, to ktoś inny też nie zadba.
Będziesz planować pracę 
z wyprzedzeniem
/
Co jest unikalnego w tym właśnie szkoleniu?
W ogromnej większości wypadków masz do dyspozycji albo długotrwałe osobne szkolenia i certyfikacje z zarządzania jednym projektem, zarządzania portfelem projektów, czyli mówiąc po ludzku, wieloma projektami na skalę firmy. Albo dostajesz bardzo ograniczony zakres wiedzy. W tym przypadku poznajesz całościowo kilka poziomów wiedzy, która łączy się w całość. A jest to możliwe, bo model Dźwigni Projektowej® tak jak 12 Pytań KISS PM® - został stworzony, żeby był prosty, praktyczny i użyteczny, nie komplikował rzeczy proste.
Cały system 
pokazany jednego dnia
/
W trakcie szkolenia pokażę Ci przykłady z wdrożeń u naszych klientów ze zwróceniem uwagi dlaczego tak zostało to zrobione. Tych przykładów nie zobaczysz nigdzie indziej, bo z metodą 12 Pytań KISS PM® pracujemy tylko my.
Praktyczna wiedza 
poparta case study
/
Model oparty 
o badania statystyczne
/
Model opiera się nie tylko o doświadczenie pracy z klientami i światowe standardy (Dźwignia Projektowa® jest kompatybilna z PMBOK®, Prince 2, podejściem IPMA czy Scrum, albo szerzej Agile czy Lean), ale o badania statystyczne weryfikujące kiedy lepiej zarządzać hierarchicznie, kiedy dać pełną swobodę i czy istnieją zależności pomiędzy podejściem projektowym, a efektywnością. Dostajesz wiedzę sprawdzoną empirycznie i naukowo.
Będę wiedział kim jesteś i jak pracujesz projektowo, bo wypełnisz ankietę PM Cube®, dostaniesz raport na temat Ciebie i Twojego podejścia do projektów w porównaniu z innymi firmami z podobnej branży, wielkości, rodzaju oraz typu realizowanych projektów. To jedyny taki raport, który porównuje Twoje odpowiedzi do blisko 500 innych firm! Będziesz wiedział, czy jesteś lepszy czy gorszy w zarządzaniu projektami od podobnych firm i na co położyć większy akcent.
Dopasowanie szkolenia 
do Ciebie
/
Korzystając z tego samego raportu dostaniesz listę rekomendacji dopasowaną do Twojej sytuacji określonej przez poziom dojrzałości procesu, sposobu przywództwa i zaangażowania kluczowych osób. Połączysz wiedzę o sobie z Systemem Dźwigni Projektowej® i będziesz pracować nad tym, co da Ci największą korzyść i jest dla Ciebie najistotniejsze.
Indywidualna rekomendacja dla Ciebie
/
Pogłębiających tematy, które będą dla Ciebie najważniejsze. To ponad 100 godzin bezpłatnych treści. Ten kanał to wirtualny mentor zarządzania projektami w praktyce. Materiały, które otrzymasz będą połączone z odpowiednimi treściami video. Nie musisz oglądać wszystkiego, tylko to, co akurat będzie Ci potrzebne. A najlepsze jest to, że wraz z Twoimi postępami cały czas będziesz mieć możliwość dodania sobie takiej porcji wiedzy jakiej potrzebujesz w danym momencie. Bezpłatnie.
Dostęp do blisko 300 filmów na YouTube
/
Oprócz wiedzy dostaniesz szablony, checklisty i kompletny przepis na to, co potrzebujesz zrobić, żeby działać projektowo. Wiedza + narzędzia. Wystarczy dodać tylko chęci!
Kompletne materiały krok po kroku do wdrożenia Dźwigni Projektowej® u Ciebie
/
Zainteresowany? Zainteresowana?
Mariusz Kapusta
/
Prowadzący szkolenie:
Ekspert zarządzania projektami 

Prowadzi projekty od 1998 roku. Na liście zrealizowanych projektów są m.in. międzynarodowe projekty wdrożeniowe IT, projekty R&D na styku technologii i mentoringu, wdrożenia podejścia projektowego i narzędzi do zarządzania projektami dla ponad 40 firm, szkolenia i warsztaty dla ponad 250 firm. Spędził ponad 10 tys. godzin na sali szkoleniowej. Certyfikat PMP® od 2005 roku, jeden z pierwszych 10 osób w Polsce z certyfikatem Agile Certified Professional®. Na stałe współpracuje z Politechniką Warszawska i Akademią Leona Koźmińskiego prowadząc m.in. wykłady ze standardu zarządzania projektami PMBOK®.

 
Twórca metody 12 Pytań KISS PM®

Jedyna metoda, która opiera się na zadawaniu pytań, a nie wypełnianiu formularzy. Jeżeli każesz komuś wypełniać formularz zawierający tło biznesowe, interesariuszy i ryzyko to najpewniej spojrzy na Ciebie zdziwionym wzrokiem i nie zrobi nic. Jeżeli jednak zapytasz “Dlaczego ten projekt jest ważny?”, “Z kim musimy współpracować?”, “Co może pójść nie tak?” to dostaniesz odpowiedź nawet, gdy ktoś nie przeszedł żadnego szkolenia. Metoda opiera się o pracę z ludźmi w ludzki sposób, a pytań jest 12 dlatego, że pozwalają spojrzeć na krytyczne obszary projektu, żeby zapewnić jego sukces.

Mentor i trener zarządzania projektami 

Nie, nie szkolę zarządzania projektami tylko z zarządzania projektami. Ponad 10 tys. godzin na sali szkoleniowej, twórca i prezenter na kanale “Zarządzanie Projektami - Mariusz Kapusta” z 1 500 000 wyświetleń i 150 000 tys. godzin (sic!) obejrzanych przez widzów materiałów ze średnią oceną 97,7%.

Autor książki “Zarządzanie Projektami krok po kroku” 

Ponad 12 tys. sprzedanych egzemplarzy książki, która na praktycznych przykładach pokazuje, jak zastosować zarządzanie projektami. Co ją wyróżnia? Prostota i to, że bohaterowie nie są idealni i ich historie nie są szablonem “napotkali Mariusz i ich życie nagle się odmieniło”. Autor analizuje ich sukcesy i błędy, żebyś Ty jako czytelnik nauczył się jak najwięcej na bazie teorii, praktyki i błędów innych.

Przedsiębiorca, praktyk 

Od 2008 prowadzi butik doradczo-szkoleniowy Leadership Center. Do tego momentu wraz z Zespołem Leadership Center obsłużyliśmy ponad 250 klientów z branż takich jak: produkcja, farmacja, finanse i bankowość, telekomunikacja, e-commerce, budowlanka, deweloperzy, FMCG, automotive, produkcja, gastronomia, logistyka, NGO, fotowoltaika, biotechnologia, instytucje publiczne. Wie, czym jest budowanie firmy od zera i z czym mierzysz się na co dzień zarządzając firmą, zespołem i będąc zaangażowanym w działania operacyjne przy jednoczesnym myśleniu “co dalej” i budowaniu strategii na przyszłość.

Współautor i pomysłodawca badania PM Cube® 

Jedynego w Polsce i na świecie badania, które pokazuje jak różni się zarządzania projektami w trzech wymiarach - procesu, przywództwa, angażowania interesariuszy pomiędzy firmami różnych branż, wielkości oraz typów realizowanych projektów. Badanie objęło do tej pory blisko 500 projektów i ta baza rośnie. Wyniki zostały poddane analizie statystycznej, dzięki czemu wiemy, co ma wpływ na efektywność projektów, a co można zignorować.
Termin szkolenia: 10.09.2024 r.
Program szkolenia:
Moduł 0: Zarządzanie projektami - Intro
Zaczniemy od tego, żeby zapanować nad faktami i mitami
które wpływają na to, jak podchodzisz do zarządzania projektami niezależnie od ich ilości. 
Oddzielimy przekaz marketingowy od faktów.

Problem huśtawki
Co leży u podstaw problemów projektowych.
Dlaczego zarządzanie projektami nie działa.
Rola kierownika projektu w zespole - dlaczego jest źle zrozumiana.

Projekt - o czym mówimy
Czym jest projekt - zdefiniujemy go.
Kiedy ma sens działać projektowo.
Czy ma sens pracować projektowo, gdy nie masz formalnych projektów.

3 największe blokady w projektach
Dlaczego nie możesz poprzestać na wyjaśnieniu “czynnik ludzki”.
Co sprawia, że projekty i nowe tematy utykają, a Ty “nie możesz się doprosić” wyników”.
Jaki jest kluczowy nawyk, na który nie ma czasu 50% zarządzających.

5 najczęstszych wyzwań projektowych, o których się nie mówi
Z czym nie radzi sobie blisko 90% zarządzających projektami.
Jak być w tych 10%, które wiedzą co robić gdy “nie idzie”.

Dlaczego ponad 75% projektów się “nie udaje”
Co oznacza sukces projektu i dlaczego w popularnym raporcie jest “odrobinę przekłamany”.

4 wymiary sukcesu w projektach - wyniki badania PM Cube™
Co tak naprawdę działa i dlaczego.
Na co warto postawić w zależności od Twojej sytuacji.
Kiedy warto być “liderem służebnym”, a kiedy “zamordystą”.
Czy lepiej inwestować w proces czy przywództwo.

Różnice i podobieństwa w zarządzaniu projektami w zależności od branży
Dlaczego budowlanka wymyśliła zwinność.
Dlaczego produkcja to styl życia, a nie branża.
Czym różni się zarządzanie projektami w Twojej branży od firm z tej samej branży.
Od których branż Ty powinieneś się uczyć.

Metodyki zarządzania projektami - porównanie i zastosowania
PMBOK® - Edycje 6 i 7
Prince 2
Agile
Lean
Six Sigma
Kanban
Scrum

12 Pytań KISS PM®
Model 12 Pytań KISS PM®.
3 kluczowe punkty sukcesu projektów.
12 elementów składowych projektu.
Domek 12 Pytań KISS PM®.
Jak połączyć z innymi metodami.

Moduł 1: Sponsor
Zaczniemy od poziomu, który decyduje o rozpoczęciu projektów i ma ogromny wpływ na całość. 

Poziom sponsora to myślenie o strategii, połączeniu jej z projektami, udrażniania projektów w organizacji. 
To nie jest poziom myślenia i rola “takiego kierownika projektu na sterydach”. 
To poziom szerszego spojrzenia, w które często trudno wejść właścicielom firm i managerom 
zarobionym na co dzień działaniami operacyjnymi.

Rola sponsora w projekcie
Jakie role muszą być “odegrane” w projekcie.
Co się stanie jak kogoś zabraknie.
Sponsor i jego rola.
Relacja sponsor-kierownik projektu.
Dlaczego właściciele i managerowie często utykają w niewłaściwej roli.

Cykl życia projektu
Jak dojrzewa projekt od pomysłu do zakończenia.
Dlaczego ten cykl jest ignorowany i jakie są tego konsekwencje.
Co jest esencją każdego z etapów dojrzewania projektu.
Co musi powstać na każdym etapie.
Jaka jest rola Sponsora na każdym z nich.
Jakie role pojawiają się na poszczególnych etapach.
Dopasowywanie cyklu życia do specyfiki firmy.

PM Board
Jak cykl życia projektu przekształcić na narzędzie monitorowania i sterowania projektami.
Jak zarządzać wieloma projektami jednocześnie.
Monitorowanie projektów - statusy.
Monitorowanie projektów - zasada asynchronicznego przeglądu.
Dopasowanie metody w zależności od sposobu działania (projektowy, procesowy, procesowo-projektowy).

4 decyzje odnośnie projektów
Dlaczego nie każdy projekt musi być przetrwać do końca cyklu.
Algorytm podejmowania decyzji bez wpadania w “paraliż analityczny” (analysis paralysis).

Przykłady zwycięskich projektów
Case study z wdrożeń PM Board w: dużej firmie, małej firmie, na poziomie zespołu, na poziomie jednoosobowej działalności.

Moduł 2: Kierownik Projektu
Poznasz szczegóły roli osoby zarządzającej projektami i narzędzia do tego potrzebne. 

Nie zawsze jest to stanowisko “kierownik projektu”, częściej zarządzanie projektami będzie częścią Twoich obowiązków. 
Zobaczysz, jak je wykonywać właściwie i skutecznie. 
Pilnując odniesienia do poziomu Sponsora tak, żeby projekt, który prowadzisz spełniał oczekiwania kluczowych osób, a dla Ciebie przygotowanie, planowanie i realizacja przebiegały pod kontrolą.

Cykl życia projektu
Rola kierownika projektu na każdym z etapów cyklu życia.
Artefakty, materiały i narzędzia przydatne na każdym z etapów.
Dlaczego planowanie nie jest traktowane jak praca i jak pokazać wartość.

5 typów projektów
Jak zarządzać projektami w zależności od ich unikalności i ryzyka.
Projekty R&D (Research & Development) - jak robi się projekty, gdy więcej nie wiadomo niż wiadomo.
Projekty Pilotażowe - jak robić projekty, których wcześniej nie robiliście.
Projekty Przewidywalne - jak podejść do projektów “podobnych” do tych, które były już realizowane.
Projekty Procesowe - dlaczego czasem nie ma co wymyślać, tylko trzeba zrobić.
Projekty Mini - praca z projektami prostymi w zarządzaniu, ale niekoniecznie w realizacji.
Połączenie podejść i modele hybrydowe.

Karta Projektu
Dlaczego to nie jest formularz tylko narzędzie komunikacji.
Co powinna zawierać Karta Projektu.
Warianty Karty Projektu od małych do dużych projektów.

Plan zarządzania projektem
Pułapki planowania.
Dlaczego “zarządzanie” jest tutaj słowem kluczem.
Jak bardzo uprościć albo skomplikować “plan projektu”.
Co powinno się w nim znaleźć.

Issue List
Jak zapanować nad problemami, pytaniami i “drobnicą” wpływającą na plan.

Schemat zarządzania zmianą
Jak zablokować rosnący zakres projektu.
Jak nie dać się przysypać zmianami przez klienta.
Jak utrzymać skupienie na celu.

Skuteczne narzędzia projektowe
Jakie narzędzia/oprogramowanie się sprawdza i działa.
Kiedy z niego skorzystać.
Jakie pułapki z narzędziami i oprogramowaniem sprawią, że stracisz pieniądze.
Harmonogram / Kanban - Kiedy i z kim ma sens korzystać.

Przykłady zwycięskich projektów
Case-study z wdrożeń projektów w dużych firmach, średnich i małych.

Moduł 3: Manager/Kierownik
W projekcie rola szefa zespołu jest ograniczona, ale istotna. Bo kontroluje zasoby przydzielane do projektu. 

Znajomość tej roli jest kluczowa dla zarządzających projektem, żeby rozumieć jak się w trakcie projektu “dogadywać”, 
żeby uzyskać dostęp do właściwych osób i nie wchodzić sobie w drogę. 

Dodatkowo jako manager/kierownik możesz wykorzystać narzędzia projektowe do usprawnienia swojej bieżącej pracy.

Narzędzia dla managera
Rola kierownika funkcyjnego w projekcie.
Zarządzanie ograniczonymi zasobami.
Wykorzystanie PM Board w zarządzaniu zespołem.
Issue list w pracy operacyjnej.
Balansowanie działań operacyjnych i projektów.
Harmonogram / Kanban - kiedy korzystać i z czego.

Wdrożenie pracy z managerami - przykłady
Zarządzanie zespołem i projektami w korporacji.
Rozbicie silosów w firmie właścicielskiej.

Moduł 4: Uczestnik
Projekty się nie udają, jeżeli nie ma wykonanych zadań przez osoby “na dole”. 

W tym module skupimy się nad tym jak odnaleźć się, gdy uczestniczysz w projekcie. 
 Jakie są potrzeby uczestnika projektu i jak może zarządzać swoim czasem, żeby pogodzić pracę bieżącą z projektową.

Odwrócony harmonogram
Planowanie pracy projektowej i operacyjnej.
Znajdowanie czasu na projekt.
Praca na priorytetach.

Komunikacja w projekcie
Zasada 50% czasu.
Jak przekazywać złe wiadomości… i te dobre.
Jak ustalać odpowiedzialność za zadania.
Czy szacować termin wykonania zadania “z buforem”, czy “uczciwie”.

Narzędzia do zarządzania czasem
Techniki i sposoby, które działają, gdy chcesz zdążyć na czas.
Kanban - jak korzystać.
Harmonogram - jak czytać.
Wdrożenie pracy dla zespołu - przykłady.
Manager w korporacji.
Właściciel firmy.
Działalność gospodarcza.

Moduł 5: Zasady, role, problemy
Ten moduł łączy wszystkie poprzednie w całość dodając do niego umiejętności radzenia sobie z tym, co nie idzie zgodnie z planem.

Nauczysz się odzyskiwać kierunek, identyfikować źródła konfliktów i dowiesz się co zrobić, 
żeby im zapobiegać lub sprawnie rozwiązywać.

12 zasad
Czego trzymać się, gdy wdrażasz podejście projektowe.
3 poziomy rozwoju kierownika projektu.
Dlaczego nie każdy nadaje się do wszystkiego.
Jak kierować rozwojem kompetencji i kariery.
Ilu potrzebujesz super-top-liderów-projektów w firmie.

Problem Solver - Jak rozwiązać każdy problem w projekcie
Narzędzie do rozwiązywania wszystkich problemów w projekcie.
5 poziomów problemów.
5 strategii rozwiązań.
Jak analizować problemy i znajdywać działające rozwiązania.
Jak od problemu przejść do technik z Dźwigni Projektowej®.

Model w pełnej krasie
Wszystkie punkty połączone w całość - pełny obraz.
Mapa działania, dopasowania i elastycznego doboru w zależności od potrzeb.

Materiały dodatkowe:
Plan wdrożenia Dźwigni Projektowej® w życie
/
Arkusz oceny tego, jak dużo elementów Dźwigni Projektowej® istnieje u Ciebie 
w organizacji
/
Szablony i checklisty do wdrożenia poszczególnych punktów programu
/
Przykłady karty projektu, planu zarządzania projektem i ich elementów
/
Nagranie szkolenia, aby móc wrócić do tej wiedzy
/
Agendę warsztatu procesowego 
z zespołem
/
Certyfikat potwierdzający ukończone szkolenie
/
Raport PM Cube™ 
+ rekomendacje na jakich elementach Dźwignia Projektowej® skupić się we wdrożeniu
/
Zainteresowany? Zainteresowana?
Dla kogo pracowaliśmy?
Poznaj opinie uczestników poprzedniej edycji szkolenia:
"Zdecydowałam się wziąć udział w szkoleniu, ponieważ jeszcze niedawno pełniłam rolę koordynatora, a teraz zmieniłam branżę na IT. Staram się poznać i rozumieć każdą "stronę medalu", co w przyszłości pozwoli mi na rozwój swojej kariery w kierunku PM. Spodziewałam się autentyczności prowadzącego i "mięsa" merytorycznego, szczerze się nie zawiodłam. Inspiracja jest tym co dostałam szczególnie przydatnego dla siebie. Może teraz Dźwignia nie jest moim "must have" zawodowo, natomiast ułatwi mi swoje prywatne projekty dotyczące mediów społecznościowych. Warto przyjść poznać prawie osobiście Mariusza i przekonać się, że jest autorytetem nie bez powodu ;). A Dźwignia Projektowa, czy warto? Oczywiście!"

Magdalena Leśko- All for One Poland 
"Mariuszu, cieszę się, że mogłem uczestniczyć w przygotowanym przez Ciebie szkoleniu. Otrzymałem dokładnie to czego oczekiwałem, a co zapowiedziałeś w pierwszym e-mailu anonsującym szkolenie. Korzystamy z Twojej wiedzy, doświadczenia i narzędzi, którymi dzielisz się w książce i filmach na youtube. Robisz to w sposób bardzo przystępny nawet dla niewtajemniczonych. W szkoleniu zebrałeś to wszystko w jedną logiczną całość co bardzo ułatwia zrozumieć cały logiczny proces projektów. Tego oczekiwałem i do dostałem. Teraz będę mógł skuteczniej wdrażać myślenie i narzędzia projektowe w swojej firmie. Dziękuję, z chęcią jeszcze nie raz skorzystamy z Twojej wiedzy :)"

Paweł Jutrzenka-Trzebiatowski, właściciel firmy TRISTAR
"Na szkolenie zdecydowałem się przede wszystkim na szeroki zakres omawianych zagadnień w krótkim czasie. Nie mam możliwości udziału w kilkudniowym szkoleniu, ze względu na mocno napięty terminarz zadań. Po szkoleniu, jeśli uda mi się wdrożyć pewne poznane pomysły, może zaowocuje to uwolnieniem czasu na jakieś przyszłe dłuższe szkolenie. Bardzo bym chciał. W ramach szkolenia mogłem usłyszeć o wielu narzędziach/metodach, z których niektóre wybrane planuję wdrożyć w swoim dziale – tak rozumiem koncepcję Dźwigni Projektowej."

Dariusz Nawrocki, Główny Administrator IT, Cognor S.A.
"Jak dla mnie to szkolenie zebrało wszystkie wcześniejsze materiały w jedno - super !!! Polecam !!! Najbardziej wartościowa rzecz, która wyniosłem ze szkolenia to zebranie informacji jak zacząć i kto i co powinien robić w trakcie realizacji projektu oraz jak sobie radzić z pojawiającymi się problemami !!! Najciekawszym punktem było pokazanie całości, która się spięła i daje możliwość samodzielnego rozpoczęcia działań w zarządzaniu projektami w organizacji."

Arkadiusz - uczestnik szkolenia 
"To szkolenie dało mi uproszczenie trudnych zagadnień w jasny i logiczny sposób. Najbardziej wartościowe było zebranie wielu aspektów w jednym miejscu. Trenera cenię za wiedzę merytoryczną, lekkość prowadzenia, zaangażowanie i przyjazne podejście."

Agnieszka - uczestniczka szkolenia
"Szkolenie uporządkowało moją wiedzę dot. zarządzania projektami. Najbardziej wartościowe dla mnie były narzędzia: Karta projektu i PM Board. Na pewno zastosuję w praktyce PM Board + listę osób z innych plemion, żeby nikogo nie pomijać. U trenera cenię luźne ale zarazem bardzo merytoryczne podejście do tematu. Do tego bardzo restrykcyjne trzymanie się czasu na szkolenie i czasu na przerwy."

Monika - uczestniczka szkolenia
"Szkolenie dało mi podstawę do dalszych działań w opanowaniu prowadzenia Działu, którym mam kierować. Najbardziej wartościowe były główne tezy do startu jak 12 pytań. Najciekawsza była tablica - wg której budowana była opowieść."

Joanna - uczestniczka szkolenia
"Szkolenie pokazało mi co robię źle, na co dać większy nacisk i czego nie zmieniać, czyli jak pracować z zespołem i sponsorem, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki. Najbardziej wartościowe były zasady i jeszcze raz zasady. Na każdym poziomie i roli. Najciekawszy punkt to Problem Solver. Na pewno zastosuję Tablice - cykl życia projektu i systematycznie MODEL 12 Pytań KISS PM."

Katarzyna - uczestniczka szkolenia
"Szkolenie dało mi fajne formatki, proste i szybkie gotowce do wdrożenia, które koledzy z pracy mogą szybciej przyswajać niż moje overkille ;) Najciekawszym punktem programu było przetłumaczenie języka profesjonalnego/projektowego na ludzki, zrozumiały dla osób niekoniecznie przygotowanych biznesowo/projektowo. Trenera cenię za tłumaczenie narzędzi projektowych w sposób przystępny dla mas."

Paweł - uczestnik szkolenia
FAQ - najczęściej zadawane pytania
Nie mogę wziąć udziału na żywo, czy mogę kupić samo nagranie?
 • Tak. A bardziej szczegółowo – w pakiecie masz uczestnictwo w szkoleniu + jego nagranie, żeby do niego wrócić. Jak nie możesz wziąć udziału tego dnia, to ominie Cię szansa udziału w Q&A, ale cała treść będzie dla Ciebie dostępna do obejrzenia i pracy w każdej chwili.

Czy jak mam więcej osób z firmy to cena będzie niższa?
 • Krótka odpowiedź: Nie.
 • Wyjaśnienie: Pojawiały się pytania o niższą cenę dla grup. Obecnie aktywna jest jedynie zniżka "personalna". Tu i teraz cena jest najlepsza możliwa. I dlatego tak intensywnie o tym mówimy. 
 • Czyli w skrócie - zapisz siebie i zaproś przyjaciół. Tu i teraz to najlepszy pomysł :).

Czy w związku z tym mogę kupić więcej dostępów, jeżeli nie znam uczestników?
 • Tak. Jak będziesz znać wszystkich uczestników to wyślemy materiały do wybranych przez Ciebie osób.

„Panie Mariuszu, bardzo mnie intryguje dlaczego osoba o tak mocnej osobistej marce sprzedaje usługi w „mocno obniżonej cenie”, która już się nie powtórzy?”
 • Dzięki za doskonałe pytanie! Jest kilka powodów, niekoniecznie w kolejności priorytetów:
 • To premiera nowego programu - część ludzi lubi ryzyko, część nie. Cena jest ważnym dla wielu czynnikiem decydującym. Postanowiliśmy wyjść temu naprzeciw.
 • Ograniczona jest czasowo, bo a) chcę się skupić na przygotowaniu programu, a nie sprzedawaniu szkolenia przez dłuższy czas - to po prostu jest tańsze globalnie.
 • Zwykle pracuję z grupami 12-15 osób. To szkolenie jest w formie webinaru, na którym grupa może być o wiele liczniejsza, więc więcej osób "zrzuca" się na mój czas. Globalnie :) Oferuję go w tym momencie większej ilości osób + ograniczam koszty całego przedsięwzięcia, bo mój zespół zamiast 3 miesiące cisnąć intensywnie temat, robi to intensywnie teraz. A dzięki temu wychodzi taniej dla odbiorców i dla nas. Win-win.

Czy to dobre szkolenie dla początkujących?
 • Jeżeli masz już doświadczenie zawodowe, jakieś realizacje przedsięwzięć na koncie oraz doświadczenie w zarządzaniu zespołem, ale masz status “zaczynam z zarządzaniem projektami” to tak. Wtedy jest to szkolenie dla Ciebie. Jeżeli chcesz się przekwalifikować na bycie kierownikiem projektu - także. Doświadczenie jest potrzebne do tego, żeby zrozumieć i zakres i przykłady nie tyle intelektualnie, bo model Dźwignie Projektowej® będzie przedstawiony prosto, co połączyć model z praktyką. Czyli w skrócie - tak, zapraszam :).
 • Jeżeli nie masz żadnego doświadczenia w zarządzaniu projektami j jesteś całkiem na początku swojej drogi zawodowej to nie jest to dobry wybór. Treści będzie dużo, musisz mieć o co ją “zahaczyć”, czyli potrzebujesz już jakiś doświadczeń zawodowych, żeby złapać powiązania pomiędzy decyzjami na poziomie zarządu i tym jak wpływają na zmiany w projektach.
 • Dla całkiem zielonej osoby lepszym wyborem będzie książka “Zarządzanie projektami krok po kroku” i kurs “Poprowadź swój pierwszy projekt”. Strzelam sobie w kolano taką radą, ale to jedyna uczciwa, którą mogę Ci dać.

Czy to wszystko, co jest na stronie osiągnę po 1 dniu szkolenia?
 • To jest szkolenie. Rozwój to 3 poziomy - wiedza, umiejętności i postawa. W trakcie tego szkolenia dostaniesz ogromną pigułę wiedzy, wytyczne jakich umiejętności potrzebujesz, podwaliny pod postawę i bazując na tym ruszysz do działania. Ten dzień to podwaliny do działania i plan na pracę na tygodnie/miesiące/lata w zależności od etapu gdzie jesteś. Dźwignia Projektowa® działa jak ją wdrażasz. Po tym jednym dniu będziesz mieć 100% świadomości w jaką grę gra się robiąc projekty. Będziesz wiedzieć na 100% co jest dla Ciebie, będziesz mieć checklisty do sprawdzenia co już masz, a czego brakujesz. Będziesz wiedzieć, co zrobić, żeby zadziałało. Wystarczy tylko działać w swoim tempie.

Czy jeżeli działamy “intuicyjnie” to dźwignia to zmieni?
 • Wiele firm dział intuicyjnie do czasu. Model Dźwignia Projektowa® pozwala wyłapać co robisz dobrze i trzeba utrzymać oraz to, czego Ci brakuje i co trzeba uzupełnić. Intencja jest prosta - nie zabić kreatywności i dobrych instynktów teorią tylko wzmocnić ją świadomością na co zwracać uwagę.

Pracuję w korpo z narzuconą metodą zarządzania projektami. Co ze szkolenia wezmę dla siebie? Czy cokolwiek? / Pracuję w korporacji i my mamy swoją metodykę, czy cokolwiek z Dźwigni Projektowej® będę mógł zastosować?
 • Korpo są specyficzne, ale masz swobodę w organizacji pracy swojej i zespołu. Dźwignia Projektowa® jest kompatybilna ze światowymi standardami zarządzania projektami, więc to, czego się nauczysz możesz wykorzystać praktycznie wszędzie. Oczywiście nie zmienisz całego systemu swojej wielkiej organizacji, ale mamy przykłady zespołów z ogromnych firm, które wdrażały wybrane elementy systemu u siebie, żeby pracować skuteczniej. Tak, znajdziesz tu rzeczy dla siebie.

Czym się różni Dźwignia Projektowa® od Scrum/Agile/PMBOK/Prince2 …?
 • Scrum to ramy zarządzania projektami Agile, które pomagają zespołom strukturyzować swoją pracę i zarządzać nią za pomocą zestawu wartości, zasad i praktyk dotyczących pracy NA PRODUKCIE. Skupia się na wytwarzaniu i działaniu w cyklach - iteracjach. Nie jest to podejście PROJEKTOWE. I pomimo tego, że użyteczne w pewnym zakresie to z perspektywy Dźwigni Projektowej® to po prostu element modelu.
 • PMBOK® i Prince 2 - jedno i drugie jest bardzo złożone a do tego skupia się na jednym projekcie. Dają Ci bardzo dużo z czego masz sobie wybrać to, co Ci pasuje. W przypadku Dźwigni Projektowej® dostajesz minimum do którego dodajesz to, co jest potrzebne w zależności od sytuacji. Nie dostajesz ramy, która ogranicza i przytłacza. Dostajesz szkielet, na którym budujesz.

Czy 12 Pytań KISS PM® i Dźwignia Projektowa® to to samo?
 • 12 Pytań KISS PM® to metoda wymyślona do pracy na jednym projekcie, która okazała się bardziej uniwersalna. Stanowi podstawę Dźwignie Projektowej®, ale też jednocześnie tylko jednej z jej elementów. Dźwignia Projektowa® to więcej modelu i elementów tworzących system.

Jak mam przekonać szefa, żeby dał mi na to finansowanie
 • To szkolenie zwraca się w momencie udziału w nim. Poproś o listę jego problemów i porównaj z tym jakie rozwiązujemy. Jeżeli do siebie pasują to wydrukuj tę stronę i jak trzeba zaznacz w odpowiednich miejscach. Koszt jest śmieszny w porównaniu z korzyściami.

Czy można zapłacić za udział w wydarzeniu w ratach?
 • Tak, wybierz taką opcję przy płatności w koszyku. Raty są realizowane przez naszego partnera obsługującego płatności. Nie przez nas.

Czy mi się to przyda, jeżeli firma pracuje w swój unikalny sposób.
 • Tak. Firmy mogą być unikalne i specyficzne jak bardzo chcą. Każda jest. Ale zarządzanie jest jedno. I niezależnie od branży, wielkości firmy itp. obowiązują podobne zasady. Możliwe, że nie użyjesz wszystkiego, ale nawet nie ma takiej potrzeby. Dźwignia Projektowa to dopasowanie i elastyczność.

Ile osób może uczestniczyć w szkoleniu na 1 dostępie?
 • Jeden dostęp jedna osoba. Oczywiście trudno to sprawdzić, ale szanujmy się. Masz więcej osób do zgłoszenia to daj znać na dzwignia.projektowa@leadership-center.pl, napisz jak liczna to grupa i będziemy myśleć.

Czy jak przeczytałem Twoją książkę “Zarządzanie projektami krok po kroku” to na szkoleniu będzie coś więcej?
 • Tak. To kolejny etap rozwoju. Jeżeli znasz książkę, to wiesz czego się spodziewać merytorycznie. Zapraszam - będzie dużo więcej niż w książce.

Oglądam Twój kanał na YouTube - czy jak obejrzałem/am wszystkie odcinki to dowiem się czegoś nowego?
 • Tak. Wszystko będzie ułożone w spójny system, a do tego dostaniesz narzędzia, szablony, przykłady, case’y, o których na kanale nie mówiłem.

Czy dasz mi gwarancję sukcesu?
 • A Ty dasz mi gwarancję, że zrobisz wszystko, co Ci przekażę? Wtedy tak. Mogę gwarantować, że pokazane przeze mnie metody działają bo są sprawdzone. Musisz do tego dołożyć swoją pracę, żeby zadziałały. W projektach, nawet najlepiej zarządzanych nie ma gwarancji sukcesu. Jest tylko dobre zarządzanie ryzykiem. I Dźwignia Projektowa® jest takim zarządzaniem ryzykiem - wydatnie zwiększysz swoje szanse na sukces i ograniczysz prawdopodobieństwo porażki.

Dlaczego to szkolenie jest tak obszerne, a jest tańsze niż Fundament Zarządzania Projektami?
 • Fundament to szkolenie warsztatowe skupione na pracy na jednym projekcie. Pracujemy w małej grupie na grupowym przykładzie i przykładach indywidualnych. Spędzasz 2 dni na poznawaniu metod (wiedza) i używaniu ich (umiejętności) w kameralnej grupie. W przypadku Dźwigni Projektowej® to dzień szkolenia w formie webinaru. Nie będzie ćwiczeń, będzie sesja Q&A oraz będzie uczestniczyć w nim więcej osób. Natomiast wiedzę dostajesz skondensowaną, bo zależy mi na tym, żebyś miał pełną świadomość odnośnie wszystkiego co się wiąże z projektami. Ćwiczenia wykonasz samodzielnie.

Szkolenie będzie na Teamsach, zoom, czy jak? Na jakiej platformie się odbędzie?
 • Wykorzystamy formę webinaru. Nie musisz niczego instalować, wszystko możesz zrealizować z przeglądarki. Nie będzie problemów z działami IT. Korzystamy z GetResponse.

Czy szkolenie obejmuje omówienie różnych metodologii takich jak Scrum, Agile czy Prince2?
 • Tak, porównam ze sobą te standardy/metody/metodyki/filozofie/szablony, żebyśmy mieli wspólny język i zrozumienie oraz, żebyś decydując się na zastosowanie ich wiedział o czym mówimy, bo marketing nie bierze tutaj jeńców i porównuje jabłka do pomarańczy. Nie będą wchodził w duże detale każdej z metod, bo na to nie będzie czasu.

Czy jednodniowe szkolenie jest wystarczające na tak obszerny zakres?
 • Tak, chociaż będę mówił bardzo szybko. Dlatego masz dostępny zapis szkolenia.

Kto będzie prowadził szkolenie?
 • Mariusz Kapusta, spójrz wyżej na informacje o prelegencie.

Czy ten 1 dzień rozwiąże moje wszystkie problemy? Bo nie chce mi się w to wierzyć.
 • Nie rozwiąże wszystkich problemów. Pokaże drogę do poradzenia sobie z nimi mniejszym kosztem niż robisz to dzisiaj.

Czy otrzymam certyfikat?
 • Tak, dostaniesz imienny certyfikatu uczestnictwa z podpisem prowadzącego. W formie elektronicznej.

Czy będą poruszane tematy związanie z harmonogramem, ryzykiem?
 • Tak, spójrz na program. Praca z czasem, ryzykiem, zakresem - zdecydowanie tak.

Czy będą omawiane techniki komunikowanie i negocjowania?
 • Do pewnego stopnia. Komunikacja to znaczna część projektu, więc będzie przewijać się wszędzie. Podobnie z negocjacjami wskażę Ci, gdzie szukać amunicji do dobrych negocjacji. Nie będziemy jednak ćwiczyć tego jak przekonać kogoś do Twojego zdania, czy jak wynegocjować zniżkę na szkolenie.

Szkolenie Dźwignia Projektowa® i co dalej?
 • Zacznij tutaj. A po szkoleniu będziesz wiedzieć jak wygląda Twój plan działania i wtedy coś podpowiemy. Zazwyczaj są to szkolenia dla całego zespołu lub audyt procesu projektowego w firmie, żeby dopasować Taki dla Ciebie. Ale to już dopasowania do Twoich potrzeb we właściwym momencie.

Jestem z branży budowlanej/farmacji/produkcyjnej/handlowej/etc… - czy znajdę tam przykłady dla siebie?
 • W czasie szkolenia będę pokazywał przykłady zastosowań z różnych branż. Program jeszcze jest w trakcie i jakie przykłady się pojawią jeszcze nie zdecydowałem. Na tym konkretnym szkoleniu nie będę wchodził w szczegóły pojedynczej branży, bo to jest fizycznie niemożliwe.